کسب درامد از گوگل ادسنس

نحوه گذاشتن صحیح تبلیغات گوگل ادسنس در وب سایت

امروز قصد دارم در مورد نحوه گذاشتن تبلیغات گوگل ادسنس و سایر شرکت های خارجی صحبت کنم.به نظرم این مطلب خیلی مهم است و تا حالا هیچ سایت و یا وبلاگی در مورد ان صحبت و یا حتی اشاره ای نکرده است.دوستانی که با گوگل ادسنس کار میکنند، این مطلب براشون کاملا اشکار شده که یکی از رازهای بالا بردن درآمد از گوگل ادسنس،اشنایی با رواشناسی تبلیغات و نحوه قرار دادن انها در مکان های مناسب است.

البته این توجه به نحوه گذاشتن تبلیغات درسایت ها، در کشور های خارجی خیلی کار شده و خیلی ها سالیان دراز  روی این مسایل کار کردند و حاصل تجربه خودشان را در انجمن ها و بعضی سایت ها گذاشته اند..منم تصمیم گرفتم تجربه خودم و مطالعاتی که از مطالعه انجمن ها و سایر سایت ها داشتم در اختیار دوستان بگذارم.

*البته متاسفانه در ایران یه فرهنگ خیلی بد وجود دارد و ان این هست که هر کس یه نکته ای یاد میگیره،احساس میکنه شق القمر کرده و شروع به نوشتن کتاب میکنه و بعدش یه کتاب ۱۰صفحه رو ۴۰تومن میفروشه.کل کتاب رو ادم میخونه و میبینه یه مشت چرت و پرت هست و اصلا  خود کتاب به ادم میگه من یه کتاب چرت هستم!

*بگذریم ،نمیدونم چرا ما ایرانی ها نمی خواهیم به همدیگه کمک کنیم!و این میشه که همیشه دوست داریم تنها کار کنیم و اخرش هم معلومه که به احتمال زیاد شکست میخوریم.

*بریم سر اصل مطلب،برای اینکه تبلیغات رو در جای خوب سایت و یا وبلاگ خودتون قرار بدید،اول باید کامل به این نکته توجه کنید که مخاطبان سایت شما از کشورهای خارجی هستن و یا از ایران و یا…

همه ما میدانیم که جملات انگلیسی از چپ شروع میشود و جملات فارسی از راست،خوپ حتما میپرسید این چه ربطی به بحث ما دارد؟…شما باید بدانید که وقتی یه مخاطب انگلیس زبان به سایت و یا وبلاگ شما وارد میشود،به کجای سایت شما اول نگاه میکند.شاید بدانید و شاید ندانید!….بله درست حدس زدید،او اول به بالا-سمت چپ نگاه میکند..چون ابتدای مطلب مورد علاقه او از انجا شروع میشود.خیلی ها  به همین دلیل در ابتدا با خود میگویند ما باید تبلیغات را در بالا سمت چپ و در داخل متن بگذاریم تا کلیک بیشتری بر روی ان  بشود…اما من به شما میگویم که این کار کاملا غلط است!.اگر این کار را انجام بدهید.مشتری خارجی پا به فرار میگذارد و گزینه ضربدر همیشگی  را میزند و برای همیشه با سایت شما خداحافظی میکند….ایا شما دوست دارید که وقتی داخل یک سایت میشوید،اولین چیزی که می بینید یک تبلیغ باشد؟؟؟؟؟؟جواب خیر هست.

*البته مطلب بالا  در مورد تبلیغات گوگل ادسنس صادق است،وگرنه تبلیغات فارسی اصلا با متن شما مرتبط نیستن و مثلا در یک متن با موضوع خرید کفش،یک تبلیغ در مورد خرید ثبت نام کنکور ۹۴ می اید و این خیلی مسخره هست!

*خیلی ها هنوز نمیدانند فرق تبلیغات گوگل ادسنس و تبلیغات فارسی چیه؟…گوگل ادسنس مطابق با موضوع مطلب و سایت شما و کاملا مرتبط با ان مطالبی را در وب سایت شما میگذارد….اما تبلیغات فارسی کاملا نامرتبط و بد ترکیب هستن…خلاصه اصلا نباید یه خونه تو نیویورک رو با یه خونه در روستا از لحاظ مادی مقایسه کنیم!

*من یه تصویر خوب از نحوه گذاشتن تبلیغات در سایت های خارجی براتون در زیر میذارم…این تصویر درست براساس علم تبلیغ و روانشناسی تبلیغ درست شده-سعی کنید به قوانین این تصویر و مکان هایی که نشون داده دقت کنید..شما باید بدونید کجای یک وب سایت محل مناسب و طلایی برای شما هست و شما از چه نوع سایزی از تبلیغ در ان محل باید استفاده کنید.

*به تبلیغ ۲۵۰*۳۰۰ خوب نگاه کنید..مطمنا خیلی ها مثل من نمی دونستن که بهترین جای این نوع تبلیغ و با این سایز در این محل است.

*البته این نکته مهم را باید بدونید که برای گذاشتن تبلیغات گوگل ادسنس در هر صفحه ،، بدونید  که فقط شما می تونید در هر صفحه ۳ تبلیغ بگذارید و اگر رعایت نکنید حساب شما بسته میشود.

 

نحوه گذاشتن صحیح تبلیغات گوگل ادسنس در وب سایت

نحوه گذاشتن صحیح تبلیغات گوگل ادسنس در وب سایت

 

*چند مطلب در مورد گذاشتن تبلیغات گوگل ادسنس هست که باید رعایت کنید و اگر نکنید،حسابتون رو از دست میدید:

۱)هیچ وقت بیش تر از ۳ تبلیغ گوگل ادسنس را در سایت و یا وبلاگ نگذارید.

۲)سعی نکنید با یک شکلک و با یک علامت خاصی،مخاطب را به کلیک کردن ترغیب کنید.

۳)از قرار دادن تبلیغات متنی با رنگ مشابه زمینه و متن مقاله خوداری کنید…این اشتباه رو خودم کردم!

*مثلا یه تبلیغ متنی با رنگ ابی بذارید و بخواید فونت مطلب رو هم ابی کنید.

۴)با ای پی خودتون زیاد به سایت خودتون نرید و زیاد به تبلیغات خودتون نگاه نکنید…این مطلب رو قیمت کلیک ها خیلی اثر داره.

۵)روی تبلیغات خودتون کلیک نکنید و از کسی در هر نقطه از جهان نخواهید این کار را برای شما انجام دهد..چون گوگل خوب مچ میگیره..باور ندارید،امتحان کنید!

۶)ترافیک ارزان قیمت وارد سایت خود نکنید…..چون یهو ۵۰۰۰نفر وارد سایت شما میشوند و ۱۰نفر کلیک میکنن و هیچ کدوم نه خرید میکنن و نه تبلیغ رو پیگیری میکنن!..بله همین میشه که باز حساب بسته میشه.

۷)سعی نکنید یه تیم کلیکی درست کنید و بازه ی زمانی برای کلیک هر کس تعیین کنید..مثلا بگید رضا تو دوشنبه کلیک کن و حسین تو جمعه و احمد هم از کانادا سه شنبه!..این ها همه کارای بچه گانه ما ایرانی ها هست!

من یه بار یه کتاب انگلیسی در مورد نحوه  گذاشتن تبلیغات گوگل ادسنس که واسه سال ۲۰۱۰بود رو خوندم و چیزهایی که اونجا گفته بود برام جالب بود و عین اون کارها رو در سایت هام انجام دادم..بعد از چند روز حساب گوگل ادسنس من بسته شد!اولش فکر کردم که گوگل اشتباه کرده…ولی بعدا فهمیدم قوانین بعضی قوانین سال ۲۰۱۰ منسوخ شده و الان ۲۰۱۴ هست!

نحوه گذاشتن صحیح تبلیغات گوگل ادسنس در وب سایت

نحوه گذاشتن صحیح تبلیغات گوگل ادسنس در وب سایت

 

در مورد نحوه گذاشتن تبلیغات در سایت های فارسی زیاد مطلب مهمی وجود ندارد-یعنی ارزش این رو نداره ادم کلش رو به کار بندازه(با خنده)…البته گذاشتن تبلیغ با فروختن محصولات خود شخص خیلی متفاوته!

۱)در سایت های ایرانی فقط زمانی میشه از تبلیغات دیگران پول خوبی دربیاری که،یه سایت باترافیک روزانه ۱۵۰۰۰بازدید داشته باشه و بعد اگه ۱۰۰نفر کلیک کنن و هر کلیک ۵۰تومن=۱۰۰*۵۰ومیشه ۵۰۰۰تومن!…..خیلی مسخره بود .ولی خوپ اینجا ایران هست دیگه!..البته یک سری سایت ها هستن که خودشان محل تبلیغات دارند و از شرکت ها پول میگیرن و در سایت خود تبلیغ میکنن و ممکنه به ازای هر کلیک ۱۰۰۰تومن هم بگیرن!…اینجور سایت هم کانال های زیادی برای تبلیغ دارن و از خیلی جاها حمایت شرکتی و خصوصی میشوند.و نمونش هم سایت ورزشی ۹۰ هست.

 

 

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید