کسب درامد از گوگل ادسنس

کسب درآمد از گوگل ادسنس با استفاده از سایت های با محتوی عکسی

شاید ساده ترین موضوع  برای اینکه بتونیم از گوگل تبلیغ بگیریم و در سایت خودمون نشون بدیم ، ایجاد محتوی عکسی ( سایت یا وبلاگ ) باشه . اما باید خدمتون عرض کنم ، که گوگل به سایت های با صرفا عکس کمترین درآمد رو میده و زیاد تحویل نمی گیره ، البته سال ۲۰۱۳ که من با سایت های عکسی کار می کردم ، تقریبا برابر با سایت های اقتصادی و پزشکی بود ، اما به تدریج گوگل به سمت محتوی  متنی پیش رفت تا اینکه بخواد روی محتوی عکس تکیه کنه .

راه حل استفاده از محتوی صرفا تصویری :

برای اینکه بتونید صرفا از محتوی تصویری در سایت یا وبلاگتون استفاده کنید باید بگم تنها راهش اینه که  در مرحله  اول یک سایت با محتوی متنی ، البته حتما نباید صرفا متن باشه ، بلکه نسبت متن به تصویرش بیشتر باشه، به گوگل معرفی می کنید و بعد از تایید گوگل می تونید ، تبلیغات رو هم در محتوی متنی داشته باشید و هم در سایت های تصویریتون بذارید .

تذکر در مورد محتوی عکسی  :

کلا از هر عکسی که استفاده می کنید نباید مروج برهنگی و سکس باشه ، حالا ممکنه این عکس رو در بین یک متن استفاده کرده باشید یا در یک سایت یا وبلاگ با محتوی کاملا عکسی، همانطور که گفتم گوگل این محتوی رو به عنوان ترویج سکس میشناسه ، نباید کاری بکنیم حتی شک بکنه ، پس این مورد رو حتما رعایت کنید .

 

تجربه ی خودم :

در نظر داشته باشید هر محتوی متنی که داشته باشید ، بدون عکس به جرات می تونم بگم که افراد معمولی جذب نمیشن و عملا بازدید شما کم میشه ، اینکه بخواهیم یک مقاله خیلی خیلی تخصصی داشته باشیم  که نیاز به عکس نداشته باشه ، خب شاید هدف و توانایی ما در این حد نباشه ، پس چه بهتر از محتوی  استفاده کنیم که عکس های خوب با متن خوب داشته باشه ، به عبارتی هم زیبایی سایتون حفظ بشه که کاربر خسته نشه ، و هم بتونیم به هدفمون برسیم .

 

یک عکس خوب چه ویژگی های داره :

 

  • شاید این موضوع خوب نباشه بگم ولی اسم عکس نباید به زبان فارسی باشه ،  مثلا اینطوری نباشه : ( عکس.jpg  )  چون واقعا گوگل به زبان فارسی حساسه ، ساده بگم حتی یک حرف فارسی در محتوی عکسی و متنی شما نباید باشه ؟!!!، ایران تحریمه و به نسبت گوگل زبان فارسی رو پشتیبانی نمی کنه و اگرما استفاده کنیم، اشکال میگیره و ….
  • عکس خوب همانطور که گفتیم نباید مروج سکس و برهنگی باشه
  • عکس خوب باید دارای سورس باشه ، یعنی منبع عکس مشخص باشه و در انتهای متن یا انتهای صفحه ای که عکس قرار داره منبعش ذکر شده باشه

تجربه ی خودم :

من از عکس های که در سایت های فارسی وجود دارند استفاده کرده ام ، منبع ذکر نکرده ام ولی اینکه اسم عکس نباید فارسی باشه رو رعایت کرده ام و خوشبختانه به مشکل نخورده ام .

در نظر داشته باشید اگر میگم که منبع عکس ذکر شده باشه ، به این خاطر که دقیقا قوانین رو رعایت کرده باشیم ، چون اگر حجم سایت شما بالا بره ،دیگه عملا پیدا کردن اینکه که منبع کدوم عکس  یا متن چی بود غیر ممکن میشه ، پس همون اول اصولی عمل می کنیم .

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید